Setki tysięcy papierosów w platformie ładunkowej.

·        Pół miliona złotych mógł stracić budżet państwa z tytułu niezapłaconych podatków.

·        500 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 350 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współpracy z Zarządem w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

 

 

 

Pod koniec października w podwarszawskich Markach funkcjonariusze przeprowadzili czynności  ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

W wyniku połączonych sił mazowieckiej KAS oraz CBŚP, ujawniano nielegalny towar, który przewoził w samochodzie ciężarowym 34-letni obywatel Polski. Kierowca po usłyszeniu informacji o grożących mu konsekwencjach zdecydował, że  dobrowolnie wskaże funkcjonariuszom  miejsce ukrycia 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
W tym przypadku interesująca jest nie skala przemytu a jego metoda.

Nielegalny ładunek znajdował się w specjalnie przygotowanej i  przerobionej przestrzeni pod platformą ładunkową.

Kierowca samochodu w czasie przesłuchania, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, deklarując wpłatę ponad 80 tys. zł. Samochód, z uwagi na fakt, że został specjalnie przerobiony i posiadał skrytkę do przewożenia kontrabandy, został  zajęty jako dowód w sprawie.         

Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone w Magazynie Depozytowym Mazowieckiego Urzędu Celno– Skarbowego w Warszawie jako dowód w sprawie.

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates