Finał projektu "Będzie z tego chleb. Filmowe warsztaty rejestrowania lokalnych tradycji"

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 9 października, o godzinie 11.00 do Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze na finałowy pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych podczas warsztatów "Będzie z tego chleb" w gminie Wieniawa.

Zapraszamy na finałowy pokaz krótkich filmów dokumentalnych zarejestrowanych podczas międzypokoleniowych warsztatów projektu „Będzie z tego chleb”, realizowanego przez Fundację ICAD w gminie Wieniawa.

 

Dzięki nagranym przez młodzież wspomnieniom najstarszych mieszkanek z okolic Wieniawy cofniemy się do czasów, kiedy jedzenie w domach nie pojawiało się za sprawą zakupów w okolicznym sklepie, ale było owocem pracy, wiedzy, umiejętności, a czasami także bardzo długiego procesu. Bohaterki filmów pochodzące z Żukowa, Jabłonicy, Kochanowa, Wieniawy i Korycisk niezwykle barwnie kreślą opowieść o tym, co dawniej sadzono, jak zbierano, jak przechowywano żywność, przygotowywano posiłki, jadano czy celebrowano święta, gotując dziś już niemal zapomniane potrawy.

 

Lokalnymi partnerami wspierającymi projekt jest Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie oraz Muzeum Wsi Radomskiej i Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

 

Projekt „Będzie z tego chleb. Filmowe warsztaty rejestrowania lokalnych tradycji” został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska, Edycja 2022”.

Niedziela, 9 października, godzina 11.00

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates