Bezpieczne ferie

W dniu 14.02.2014r w ZSO w Gielniowie z inicjatywy pani pedagog Edyty Cholewy odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Na pogadankę przybyli asp. szt. Krzysztof Piłat, mł. asp. Grzegorz Grabowski, asp. Andrzej Miszczyk oraz specjalista od spraw nieletnich Olgierd Zioło.
Młodzież gimnazjum uzyskała informacje jak należy się zachowywać podczas zabaw na lodzie i śniegu np. w chwili załamania się pod nimi lodu, oraz o zasadach postępowania w innych niebezpiecznych sytuacjach, które zagrażają im podczas ferii zimowych.
Ważnym elementem tego spotkania było uświadomienie młodzieży, że mimo iż są osobami nieletnimi mogą ponosić  kary za złamanie przepisów prawnych.
Podczas pogadanki wśród dzieci szkoły podstawowej policjanci zwrócili uwagę w jaki sposób należy zachowywać się na lodzie, ślizgawkach, przechodzeniu przez jezdnię, aby odbywały się one bezpiecznie i  zawsze w obecności osób dorosłych. Policjanci poświęcili też dużo uwagi problemowi dotyczącemu  udostępniania własnych danych osobom nieznanym. Przestrzegali również przed wsiadaniem do samochodu, które prowadzi obca osoba, otwieraniem domu dla ludzi, których nie znają itp.
Na koniec spotkań dzieci i młodzież mogli zadawać pytania, na które zaproszeni goście bardzo chętnie odpowiadali.
Za przybycie i przeprowadzenie spotkań bardzo serdecznie dziękujemy Komendantowi Powiatowej Policji w Przysusze oraz przybyłym policjantom.

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates