III Maraton MTB Odrzywół 2016 r.

W Niedzielę 22 maja b.r. w Gminie Odrzywół rozegrany został III Maraton MTB. Organizatorem była Gmina Odrzywół i Opoczno Sport Team. W Maratonie wzięło udział 83 uczestników . Obok zawodników Stowarzyszeń i klubów sportowych wzięli w nim udział miłośnicy amatorskiego kolarstwa rekreacyjnego . Z Gminy Odrzywół wzięło udział kilkanaście osób , w tym grupka młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Odrzywole. Trasa Maratonu biegła najpiękniejszymi zakątkami doliny rzeki Drzewiczki-poprzez Obszar Chronionego Krajobrazu Dolnej Pilicy i Drzewiczki i Obszary NATURA 2000 . Droga wiodła też przez piaszczyste wzgórza wzniesienia „Solowe Góry” leżące na lewym brzegu Drzewiczki. Do pokonania były trzy trasy :

- HOBBY ok. 20km.

- MEGA ok. 40km.

- GIGA ok.60km.

Z mieszkańców Gminy Odrzywół w kategorii OPEN HOBBY najwyżej został skwalifikowany na 4 miejscu Mateusz Zdrojewski. Wójt Gminy Klwów Piotr Papis w tej samej kategorii zajął 8 m-ce , zaś Bartłomiej Marszałek zajął 9 miejsce . Uczestnicy podkreślali , że tegoroczna trasa była trudniejsza niż w ubiegłym roku. Trasa wiodła nieutwardzonymi , rzadko uczęszczanymi drogami . Nie obyło się też bez przeprawy przez rzekę Drzewiczkę. Na uwagę zasługuje 21 uczestników Maratonu ( w tym 3 kobiety) którzy pokonali najtrudniejszą trasę GIGA . W tym roku pogoda dopisała. Na zakończenie Maratonu na uczestników czekały gorące posiłki i pamiątkowe puchary.

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates