100 - lecie Niepodległości w Nadleśnictwie Przysucha

22 września na terenie obiektu turystycznego „Skałki” odbył się bieg przełajowy służb mundurowych połączony z rodzinnym piknikiem. Impreza organizowana była przez Nadleśnictwo w Przysusze w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Przysusze, a tuż po niej uczestnicy udali się na „Skałki” by przy pięknej, jesiennej pogodzie rozpocząć bieg i piknik „Na 100”.

W biegu udział wzięło kilkadziesiąt osób reprezentujących różne jednostki służb mundurowych.

W kategorii kobiet do mety pierwsza dotarła Dominika Zawadzka, 2 miejsce zajęła Aleksandra Liszewska, zaś na miejscu 3 zameldowała się Daria Wójcik. W konkurencji dedykowanej mężczyznom 1 miejsce zajął Damian Połeć, drugi do mety dobiegł Piotr Wijata, a na miejscu 3 uplasował się Łukasz Pochylski. Puchary i pamiątkowe medale wręczył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzej Matysiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przysucha Czesław Korycki, wicestarosta Tomasz Matlakiewicz oraz radny powiatu Krzysztof Wochniak.

W ramach otwartego pikniku rodzinnego uczestnicy mogli odwiedzić stoisko Lasów Państwowych, Komendy Powiatowej Policji, Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej, Straży Pożarnej oraz Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze prezentujące wystawę „100-lecie Niepodległości. Przysucha 1918-2018”. Ponadto na scenie zaprezentowała się Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „VOX CORDIUM” i Chór Nauczycielski „Canto”. O dobry humor i ciepły posiłek uczestników imprezy zadbali uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Przysusze.

Media

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates