Konkurs na stroik noworoczny rozstrzygnięty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak w każdym roku, tak również i w mijającym, 2018 Starostwo Powiatowe w Przysusze zorganizowało konkurs dla dzieci i młodzieży na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Do organizatorów wpłynęło 240 prac ze wszystkich praktycznie szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu. Przepiękne prace konkursowe wykonane z bardzo różnych materiałów i bardzo różnymi technikami na kilka dni zamieniły dużą salę konferencyjną urzędu w miejsce najpiękniejszej w naszym powiecie wystawy talentów i pracy naszej młodzieży. Od lat mam do tego konkursu szczególne podejście. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi biorąc udział w naszym konkursie odnajduje w swojej pracy nasze korzenie i nasze polskie dziedzictwo. Bardzo ważne dla mnie jest to, że dzieci i młodzież biorą udział w tym naszym małym współzawodnictwie zupełnie dobrowolnie i bez jakichkolwiek nacisków. To najlepiej obrazuje, że czas świąt i szczególna, towarzysząca im estetyka tkwi w nas gdzieś bardzo głęboko i odczuwam wielką radość z faktu, że w tak pięknej formie znajduje swoje twórcze ujście. Gratuluję pięknych prac i nagród zwycięzcom i wyróżnionym. Chociaż prywatnie uważam, że zwycięzcami w tym wypadku są wszyscy, bo nikt już nie pozbawi tych wzruszeń i skupienia, które towarzyszyły autorom prac podczas procesu twórczego. Gratuluję bardzo wysokiego poziomu i zapraszam ponownie za rok – podsumowuje konkurs starosta Marian Niemirski.

WYNIKI: I kategoria: 1.miejsce- Aleksandra Mazur PSP w Rusinowie. 2.miejsce- Aleksander Borowiecki Mariówka. 3.miejsce – Katarzyna Pankowska PSP w Potworowie. Wyróżnienia: Jakub Prokopczyk Mariówka, Filip Wardecki PSP w Odrzywole, Aleksandra Pogoda PSP w Rozwadach, Zuzanna Czpak PSP w Skrzyńsku, Milena Ciborowska PSP Bieliny, Błażej Polesiak PSP Wieniawa, Dawid Maciągowski PSP Odrzywół, Maria Woźniak PSP Bieliny, Jakub Dutkowski PSP Potworów, Filip Piotrowski PSP Gielniów,

II kategoria: 1.miejsce- Patrycja Poterała Kłudno, 2.miejsce- Adam Stolarczyk PSP w Wirze, 3.miejsce- Dorota Wiśniewska Bieliny.

Wyróżnienia: Małgorzata Jaźwic gimnazjum, klasa 3b Gielniów, Wiktoria Kopytowska Rusinów, Małgorzata Królikowska PSP nr 2 w Przysusze, Wiktoria Zasowska Klwów, Julia Jakubczyk PSP nr 1 w Przysusze, Oliwia Jaworska Klwów, Amelia Zagdańska PSP w Odrzywole, Daniel Piorun PSP w Skrzyńsku, Amelia Turalska PSP nr 1 w Przysusze, Jakub Żak PSP w Odrzywole, Wiktoria Wojdył PSP nr 2 w Przysusze.

III kategoria: 1.miejsce- Joanna Czyżykowska ZSO nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze, 2.miejsce- Marta Bomba Liceum Kadetów w Lipinach, 3.miejsce- Aleksandra Lipińska ZSO nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze.

IV kategoria: 1.miejsce- Justyna Janczura MOW Pogroszyn, 2.miejsce- Konrad Wosztyl MOW Kolonia Ossa, 3.miejsce- Weronika Cisowska MOW Rusinów Konecki, Zuzanna Szkutnik MOW Goździków, Aleksandra Witczak MOW Kolonia Ossa, Przemysław Wzięch Opoka Borkowice, Adrian Kucharczyk Opoka Borkowice, Klaudia Gutowska MOW Kolonia Szczerbacka, Maciej Byśkiniewicz MOW Rusinów Konecki.

 

 

Media

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates