Uroczystości w Odrzywole.

7 lipca 2019 roku w Odrzywole odbyły się dwie uroczystości z okazji 80 – lecia bitwy pod Odrzywołem oraz Dzień Odrzywołu.

O godzinie 15:00 Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak dokonał uroczystego otwarcia obchodów od przedstawienia wydarzeń z dnia  7-8 września 1939 r., gdzie agresor Niemiecki starł się z broniącą się Armią Wojska Polskiego.

 

Wśród przybyłych gości byli m.in. Adam Bielan Poseł do Parlamentu Europejskiego, przedstawicielka Szefa Kancelarii Premiera RP Marka Suskiego, Starosta Przysuski Marian Niemirski, Ewa Białecka Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wójtowie z terenu powiatu, oraz 25 Brygada Kawalerii Powietrznej.

W dalszej części uroczystości odbyła się modlitwa za poległych, wciągnięcie flagi państwowej i apel pamięci z salwą honorową.

Następnie mieszkańcy powiatu przysuskiego wraz z przybyłymi gośćmi wypełnili plac przy boisku oczekując na rekonstrukcję historyczną w której udział wzięły grupy rekonstrukcyjne przedstawiające wojska polskie i niemieckie wraz z czołgiem, samolotem, Polską Tankietką, oraz mieszkańcy Odrzywołu odgrywający ludność cywilną.

Po emocjonującej rekonstrukcji, gdy ucichły już wystrzały i wybuchy rozległ się gwizdek rozpoczynający mecz drużyn z klasy „ A” Ks Blask Odrzywół oraz SKS Potworów wśród której gościnnie zagrał były reprezentant naszego kraju Piotr Świerczewski. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla SKS Potworów.

Jak co roku nie mogło zabraknąć operetki, która rozbrzmiała w budynku Urzędy Gminy w wykonaniu Wandy Bargielowskiej – Bargeyłło wraz z gośćmi.

Uroczystości zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „ Vega”

 

Zapraszamy do fotogalerii.   

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates