Będzie strzelnica w powiecie przysuskim

           

 

 

 

 

 

 

 

 

            W środę, 27-go listopada szef MON Mariusz Błaszczak wręczył wybranym w programie „Strzelnica w powiecie” samorządom  zaświadczenia o przyznaniu dofinansowania na zadania związane z budową strzelnic. Powiat przysuski otrzymał dofinansowanie w wysokości 1.500 000,00 zł. „Dziękujemy za możliwość odbudowania roli i umiejętności posługiwania się bronią. Obiekty „Strzelnica w powiecie” będą na wskroś nowoczesne. Sieć strzelnic posłuży nie tylko lokalnie, ale też całej Polsce”- komentuje w imieniu samorządowców  Starosta Przysuski Marian Niemirski.

            Strzelnica wraz z infrastrukturą zlokalizowana będzie przy drodze powiatowej w Lipinach, gm. Odrzywół. Decyzja o lokalizacji inwestycji uzasadniona jest bliskim sąsiedztwem ZS w Lipinach, w których to znajdują się 4 klasy objęte pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej. W szkole w Lipinach funkcjonuje również Uczniowskie Koło Strzeleckie. Miejsce inwestycji znajduje się z dala od miejsca zamieszkania, dzięki czemu nie będzie stanowić zagrożenia dla miejscowej ludności.

            Strzelnica będzie 6cio stanowiskowa, oświetlona co daje możliwość prowadzenia nocnych ćwiczeń. Wyposażona zostanie w dwie osie strzeleckie 100m i 25m. Dla bezpieczeństwa zostaną zbudowane przesłony, kulochwyty, cała strzelnica zostanie ogrodzona 2m murem betonowym. Przygotowany będzie parking na minimum 10 pojazdów w tym dwa 2 pojazdy ciężarowe/autobusy.

 

Planowane zakończenie inwestycji – grudzień 2020 roku.

Wkład własny – 672 245,06 zł tj. 30,94% wartości projektu

Dofinansowanie 1 500 000,00 zł tj. 69,06% wartości projektu

Wartość planowanej inwestycji wynosi 2 172 245,06 zł

 

 

 

Media

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates