Dziś zaplanuj swoją przyszłość w Zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze.

Zespół Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze to szkoła z najbogatszymi tradycjami kształcenia zawodowego i najciekawszą ofertą kształcenia w powiecie przysuskim. Od roku 2013, kiedy otwarte zostało Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego, to także najlepiej wyposażona placówka oświatowa przeznaczona do edukacji zawodowej w regionie radomskim. Posiadamy nowoczesne pracownie: fryzjerską, gastronomiczną, mechaniczną, hotelarską, informatyczną wyposażone w profesjonalny, nowoczesny sprzęt, którego wykorzystanie na zajęciach kształcenia praktycznego umożliwia zdobycie umiejętności i kwalifikacji zawodowych w różnych zawodach atrakcyjnych na rynku pracy. Dysponujemy nowoczesną halą sportową oraz korzystamy bezpłatnie z Powiatowej Krytej Pływalni. Atrakcyjne dla uczniów są wyjazdowe praktyki zawodowe do ciekawych ośrodków turystycznych: Jurata, Zakopane, wycieczki programowe do nowoczesnych zakładów pracy oraz dodatkowe kursy, podczas których młodzież zdobywa dodatkowe umiejętności. Celem naszej szkoły jest wspieranie rozwoju osobistego każdego ucznia, poprzez budowanie poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa i zadowolenia z dokonywanych wyborów. Nasza szkoła stwarza uczniom szerokie możliwości rozwijania swoich zdolności poprzez udział w różnych olimpiadach przedmiotowych, konkursach, zawodach sportowych zarówno na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz krajowym. Dodatkowym atutem szkoły jest dobrze wyposażony internat, w którym młodzież znajduje swój drugi dom, smaczne posiłki, profesjonalną opiekę wychowawców, ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata , szkoła proponuje na rok szkolny 2014/2015 absolwentom gimnazjum następujące kierunki kształcenia: liceum ogólnokształcące z klasą sportową o profilu: piłka ręczna i pływanie, technikum: technik elektronik, technik mechanik, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych. Zasadnicza szkoła zawodowa w następujących zawodach: fryzjer, kucharz, ślusarz, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających oraz klasa wielozawodowa, w której uczeń może wybrać dowolny zawód: cukiernik, piekarz, krawiec, mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, murarz, blacharz, złotnik- jubiler lub inne. Jeżeli więc absolwenci gimnazjum chcą uczyć się szkole z tradycjami, zdobyć dobry zawód, poznać ciekawych ludzi, zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze ul. Warszawska 28. Wszystkie informacje o szkole, galeria zdjęć, kwestionariusze osobowe na stronie internetowej: www.przysucha.pl/zsz. Dodatkowo posiadamy swój profil na portalu społecznościowym: facebook.com/zs2.przysucha, na którym możesz zobaczyć, co ciekawego dzieje się w szkole.

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates