Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze

10 października 2024 roku, w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie miało miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie,dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły, a także przedstawiciele Rady Rodziców. W obecności  sztandaru szkoły, przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Wiktoria Brola, złożyła życzenia oraz podziękowania Pani Dyrektor Dorocie Skalińskiej i Panu Wicedyrektorowi Sławomirowi Wiktorowiczowi, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły, wyrażając wdzięczność za ich codzienny trud i zaangażowanie. W uznaniu wysiłku włożonego w edukację i wychowanie młodzieży, przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Marta Frączek i Maksymilian Branicki złożyli podziękowania na ręce dyrektora szkoły.

Następnie Pani Dyrektor przekazała wyrazy podziękowania wszystkim nauczycielom
i pracownikom szkoły, podkreślając ich pasję, zaangażowanie oraz wysiłek wkładany w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Zaznaczyła, że to właśnie pasja nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 sprawia, że uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale są również inspirowani do odkrywania
i rozwijania swoich talentów.

W imieniu Starosty Przysuskiego - Pana Mariana Niemirskiego, Pani Dyrektor Dorota Skalińska wręczyła Nagrody Starosty - Panu Wicedyrektorowi Sławomirowi Wiktorowiczowi oraz Pani Ewie Bochyńskiej, a także Nagrody Dyrektora - Paniom Agnieszce Górce, Katarzynie Matysiak orazMartynie Siciarz-Drabik, doceniając ich wkład w rozwój uczniów i szkoły.

Po oficjalnej części rozpoczął się występ artystyczny, przygotowany przez uczniów szkołypod opieką Pani Marty Płuciennik oraz Pani Iwony Żmijewskiej. Młodzież przybliżyła wszystkim zebranym historię Komisji Edukacji Narodowej. Następnie uczniowie z humorem przedstawili rzeczywistość szkolną, wcielając się w role różnych nauczycieli, co spotkało się z entuzjazmem zgromadzonej publiczności. W przedstawieniu wzięli udział: Wiktoria Brola, Aleksandra Grabarczyk, Maja Marasek, Wiktor Markowski, Maja Mosiołek, Amelia Olesik, Filip Piątkowski, Mikołaj Pomykała, Olivier Prokopczyk, Aleksandra Skałban, Aleksandra Sokół, Zuzanna Sosnowska i Dominika Zuchalska. Część artystyczną uświetniły występy muzyczne: Laury Fidos, Hanny Stępień, Niny Kozieł i Marcina Włodarczyka.

Na zakończenie akademii przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Edyta Kokosińska oraz Pani Magdalena Wełpa również złożyły życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy moment, aby docenić pracę wszystkich, którzy codziennie wkładają wysiłek w rozwój uczniów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten dzień w tak miłej atmosferze.

 

Galeria: http://zsp.przysucha.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=443:dzien-edukacji-narodowej&catid=33:galeria2024&Itemid=101

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates