17 listopada w Odrzywole odbył się coroczny festiwal muzyki ludowej, tańca oraz tradycyjnych dań.
Tuż po godzinie 13:00 Burmistrz Miasta i Gminy Odrzywół Kamil Korycki oficjalnie otworzył wydarzenie oraz powitał zaproszonych gości wśród których znaleźli się m.in. starosta przysuski Marian Niemirski, sekretarz Marta Zbrowska oraz skarbnik powiatu Ewa Białeca.
Po powitaniu zaproszonych gości sceną zawładnęły zespoły ludowe, kapele oraz soliści, a parkiet odrzywolskiej szkoły wypełnili tancerze.
Dodatkowo podczas festiwalu tradycyjne dania zaprezentowały stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich, które rywalizowały o tytuł najlepszego stowarzyszenia XVI festiwalu w Odrzywole.
W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali:
• Nagrodę Grand Prix dla najlepszego dziecięco-młodzieżowego zespołu ludowego otrzymał zespół "Wysoczanki" z Wysokina.
• Nagrodę Grand Prix dla najlepszego Koła Gospodyń Wiejskich otrzymało "Koło Gospodyń Wiejskich w Odrzywole".
• Nagrodę Grand Prix w kategorii zespoły ludowe otrzymał Zespół Pieśni i Tańca TRAMBLANKA.
• Nagrodę Grand Prix w kategorii kapele ludowe otrzymała kapela Władysława Urbańczyka.


