SMAKI JESIENI w Zespole Szkół Nr 2

Dnia 19.11.2024r. W Zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze odbył się konkurs kulinarny pt. ,,SMAKI JESIENI”. Do konkursu przystąpiło dziesięć dwuosobowych zespołów z klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności kulinarnych,kształtowanie współpracy w zespołach oraz rozpowszechnianie tradycji kulinarnych i produktów regionalnych.

Wyniki ich prac oceniane były w kategoriach potrawa z dyni, papryki i ziemniaków.

Przygotowane potrawy cechowała oryginalność wykonania i sposób podania.

Oceny dokonało jury w składzie: pani Marzena Pakosz , pani Lidia Sionek,

pani Małgorzata Czyżykowska oraz gość specjalny pan Wojciech Bańka właściciel Dworku w Rusinowie.

Pierwsze miejsce zajęły : Maja Górecka i Natalia Szymczak za Zupę krem z mleczkiem kokosowym i Dyniowe tiramisu

Miejsce drugie ; Oliwia Chmielewska i Zuzanna Kwapis za Paprykę faszerowaną i Muffiny dyniowe z kruszonką

Trzecie miejsce zajęły Izabela Kądziela i Klaudia Baranowska za Placki ziemniaczane z gulaszem mięno-paprykowym i Placuszki z dyni na słodko.

Nagrody dla zwycięskich zespołów ufundowała Rada Rodziców i Spółdzielnia Uczniowska ,,Skowyrówka.

Sponsorem Warzyw do konkursu była Marta Kaczor, Paulina Zdziech, Monika Drzazga, Edyta Cabaj serdecznie dziękujemy a wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych.

 

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates