Zebrani na spotkaniu zgodnie zdecydowali o utworzeniu w Przysusze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Tysiąclecia Korony Królestwa Polskiego, który zostanie posadowiony w Przysusze, w centrum parku na placu 3 – go Maja. Tworząc komitet założyciele wspólnie stwierdzają, że dążenie do realizacji tej pięknej idei jest zadośćuczynieniem dążeń całego lokalnego środowiska patriotycznego do utworzenia w Przysusze miejsca upamiętnienia wielkiego wkładu przedstawicieli lokalnej społeczności w rozwijanie, obronę i umacnianie Państwa Polskiego. Założyciele Komitetu zauważają, że pomimo pięknej pełnej przykładów najwyższego poświęcenia dla Ojczyzny przez pokolenia mieszkańców naszej ziemi nie ma w Przysusze miejsca, które w sposób godny upamiętniałoby patriotyczne dokonania Przysuszan i całej społeczności Ziemi Przysuskiej. Dlatego też w roku szczególnie ważnych rocznic upamiętniających Tysięczną rocznicę pierwszej koronacji królewskiej polskiego króla Bolesława Chrobrego i 500 rocznicę Hołdu Pruskiego Założyciele Komitetu postanawiają wspólnym wysiłkiem, w drodze zgodnej współpracy doprowadzić do realizacji tego projektu, u którego źródła jest duma z bycia Polakami i nadzieja na przekazanie i utrwalenie tej dumy przyszłym pokoleniom.
Członkowie Komitetu zadeklarowali prowadzenie działań w formule otwartej zapraszając przedstawicieli wszystkich środowisk do pracy.
Po wyczerpaniu przygotowanego porządku spotkania zostało ono zakończone.


