Pierwsze słowa podziękowania dla Pani Dyrektor Jolanty Wilk za wieloletnią, owocną i rzetelną pracę na rzecz Państwowej Inspekcji Sanitarnej wygłosiła Pani Elżbieta Stefaniuk Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W swojej wypowiedzi podkreśliła szczególne zaangażowanie, dyspozycyjność, uczciwość oraz nienaganne wypełnianie powierzonych obowiązków na zajmowanym stanowisku.
To poniedziałkowe spotkanie było szczególną okazją do podziękowania za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego powiatu- „Pani profesjonalizm, zaangażowanie oraz niezłomna troska o najwyższe standardy sanitarne były fundamentem zaufania, jakim cieszyła się Pani i cała zarządzana przez Panią instytucja. Dzięki Pani pracy i zaangażowaniu, udało się nie tylko skutecznie reagować na bieżące wyzwania, ale też budować świadomość zdrowotną w naszej społeczności. W sposób szczególny dziękujemy za Pani wielkie zaangażowanie i poświęcenie na rzecz ludzi w czasie pandemii. Wszyscy mamy we wdzięcznej pamięci Pani troskę, poświęcenie i nieustępliwość w walce o zdrowie i życie każdego człowieka. Była Pani bez wątpienia cichym bohaterem tamtego czasu. Jako Powiatowy Inspektor Sanitarny potrafiła Pani prowadzić działania w sposób niewidzialny dla tych, którzy szanowali rygory sanitarne i niezwykle stanowczy, a także skuteczny wobec tych, którzy dopiero uczyli się ich szanować. Za tą wielką kulturę pracy, troskę, szacunek dla ludzi i życzliwość bardzo dziękujemy…”-podkreślił Starosta Pan Marian Niemirski. Za wieloletnią współpracę dziękowali również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze- „Dziękujemy za codzienną pracę, za troskę o dobre imię naszej instytucji i wszystkie działania dla jej pożytku i rozwoju, za miłą i serdeczną atmosferę we współpracy z pracownikami, za dzielenie się swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem, za bycie naszym mentorem na drodze do rozwoju, za wspieranie nas w niejednej trudnej sytuacji. Pani Dyrektor przez wiele lat była naszym przyjacielem, całe swoje serce oddawała nam i pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze. Zrobiła z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością. Zawsze od progu witała nas Pani uśmiechem i wspierała dobrym słowem. Pani Dyrektor nigdy nie brakowało cierpliwości i wiary w swoich pracowników, zawsze z ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością wykonywała wszystkie działania, by sprostać wymaganiom zmieniających się czasów”.
Po wystąpieniach zaproszonych gości głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Wilk, która podziękowała Staroście Przysuskiemu Panu Marianowi Niemirskiemu za okazane zaufanie w 2013 roku oraz przyjacielskie relacje przez cały okres swojej kadencji. Za współpracę, zrozumienie i przychylność Pani Dyrektor Jolanta Wilk podziękowała również Pani Elżbiecie Stefaniuk Mazowieckiemu Państwowemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Sanitarnemu. Na końcu Pani Dyrektor Jolanta Wilk słowa podziękowania skierowała do swoich współpracowników. Spełniona zawodowo dziękowała za wspólnie wypracowane wysokie standardy pracy w przysuskim sanepidzie. Życzyła, aby z odwagą i rzetelnością wypełniali misję, jaką jest dbałość o zdrowie publiczne.
Były podziękowania, kwiaty i łzy wzruszenia. Następnie Pani Elżbieta Stefaniuk Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny powołała z dniem 30.04.2025 r. na pięcioletnią kadencję Panią Magdalenę Kołodziejską na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze. Pani Magdalena Kołodziejska dotychczas pełniła funkcję kierownika Sekcji Higieny Żywności i Żywienia w PSSE w Przysusze.
Pani Dyrektor Jolanta Wilk złożyła gratulacje i życzyła sukcesów w pełnieniu tak zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.


