Konwersatorium edukacyjne w formie zdalnej o Sygnalistach.

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniu 13 czerwca 2025 r. w g. 10:00 – 12:00  odbędzie się konwersatorium edukacyjne w formie zdalnej o Sygnalistach.

Inicjatywa ta stanowi wyjątkową okazję do zdobycia wiedzy w zakresie nowych obowiązków i mechanizmów ochrony sygnalistów, wynikających z przepisów obowiązujących od 2024 roku.

 

Głównym celem naszego spotkania jest przybliżenie najnowszych regulacji prawnych dotyczących sygnalistów oraz przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek wdrożeniowych, które pozwolą im odpowiednio przygotować procedury zgłaszania nieprawidłowości w organizacjach. Podczas konwersatorium omówimy m.in.:

·        kto może zostać sygnalistą i jakie prawa mu przysługują,

·        kiedy organizacje mają obowiązek wdrożenia procedur ochrony sygnalistów,

·        jak należy zorganizować bezpieczne kanały zgłoszeń i zapewnić ochronę przed działaniami odwetowymi,

·        jak rozumieć rolę RODO i zapewnić poufność danych w procesie zgłaszania.

Spotkanie jest adresowane do szerokiej grupy odbiorców. Naszym zamierzeniem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i narzędzia wspierające wdrażanie procedur zgodnych z ustawą, zarówno w jednostkach sektora publicznego (w szczególności na szczeblu powiatowym), jak i w organizacjach prywatnych.

 

 

Link do udziału w webinariumhttp://webinarium.fundacjaepb.pl

 

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates