20 czerwca odbył się Piknik Dworski na terenie Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, który zgromadził miłośników historii i kultury. Wydarzenie rozpoczął pokaz kultury sarmackiej w wykonaniu formacji „Sarmatia Radomiensis”, reprezentowanej przez Konrada Gałkę, Andrzeja Radkiewicza i Jacka Puchałę. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład „Dress code 1800+”, podczas którego Aneta Szwaczyk przybliżyła uczestnikom modę i obyczaje XIX wieku. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert smyczkowy „Trio Violinofonica”. Agnieszka Marucha, Michał Wieczerzak i Bogdan Poliakov zaprezentowali publiczności repertuar pełen klasycznych brzmień.
zdj. Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.


