Noworoczne Spotkanie Samorządowe Powiatu Przysuskiego 13.01.2025 r.

Noworoczne Spotkanie Samorządowców 13.01.2025 r.????
 
 
 
✨Dziękujemy, że byliście z nami! ✨
Starosta Przysuski zgodnie z ponad dwudziestoletnią tradycją zaprosił przedstawicieli społeczności powiatu przysuskiego na noworoczne spotkanie samorządowe. Liczba uczestników przekroczyła najśmielsze przewidywania organizatorów i wyniosła ok. 1100 osób. To bez wątpienia największe lokalne spotkanie naszej społeczności. ????
Program był kontynuacją dobrze sprawdzonego w poprzednich latach wzorca. Prowadząca dyrektor ZS 2 w Przysusze Małgorzata Bednarska po krótkiej inauguracji poprosiła starostę Mariana Niemirskiego o wystąpienie. To było jedno z najmocniejszych i najlepszych przemówień starosty od początku jego pracy w samorządzie powiatowym. Samo przemówienie przerywane wielokrotnie brawami dotyczyło planu rozwoju powiatu przysuskiego na rok 2025, perspektyw dla powiatu na przyszłość oraz odniesienia do szans i zagrożeń wynikających z ewaluacji bieżących wydarzeń. Dużym i bardzo pozytywnym zaskoczeniem była informacja starosty o tym, że zespolona wielkość uchwalonego na 2025 r. budżetu powiatu to ćwierć miliarda złotych z czego na inwestycje powiat chce przeznaczyć aż 7️⃣0️⃣ milionów złotych. Po zakończeniu wystąpienia starosty zebranych pozdrowił pięknymi słowami i pobłogosławił ks. biskup Marek Solarczyk. Życzenia mieszkańcom powiatu złożyli również przedstawiciele parlamentu: senator Stanisław Karczewski i poseł Anna Kwiecień. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na koncert gwiazdy dnia – jednego z najwybitniejszych mistrzów polskiej estrady – Ryszarda Rynkowskiego. ???? Bardzo dobrze w Przysusze poczuł się sam Ryszard Rynkowski, który przedłużył swój występ z planowanych 50 minut do blisko 1 godziny i 20 minut. Publiczność podziękowała za koncert owacją na stojąco. Po uczcie duchowej uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany tradycyjnie przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Rozmowy uczestników, spotkania i dyskusje przy pysznym poczęstunku trwały do godz. 16.00.
Starosta Marian Niemirski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali przy organizacji tego wydarzenia, a szczególnie Paniom z ZS 2 w Przysusze przygotowującym poczęstunek, uczniom – adeptom sztuki kulinarnej przygotowującym się w szkole „u Skowyry” do pracy w zawodzie, Panom pracującym przy obsłudze hali, pracownikom starostwa zaangażowanym w prawidłowy przebieg spotkania oraz wszystkim przybyłym gościom za spotkanie i wspólną refleksję o naszej małej, powiatowej ojczyźnie.
Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates