Nowy Mural ozdobił ZS NR1 w Przysusze.

Zakończyły się prace przy tworzeniu muralu upamiętniającego wizerunek patrona Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze – Świętego Jana Pawła II.

Dzieło powstało z fundacji prywatnej dzięki hojności absolwentów szkoły. Na muralu widnieją słowa wypowiedziane dwukrotnie przez Karola Wojtyłę podczas pielgrzymek do ojczyzny- w 1983 r. na Jasnej Górze i w czasie liturgii na Westerplatte w 1987 r. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” Te słowa, adresowane przede wszystkim do młodzieży, stanowią wezwanie do osobistej odpowiedzialności i dążenia do doskonałości. To wołanie o stałą walkę o siebie, o kierowanie własnym rozwojem i życie w zgodzie z najwyższymi. Tak papież apelował o życie wierne zasadom, w zgodzie z naszą tradycją, kulturą i wiarą, nawet jeśli otoczenie nie narzuca takich oczekiwań. W świecie pełnym kompromisów i ułatwień, św. Jan Paweł II zachęcał do wewnętrznej dyscypliny i uczciwości wobec samego siebie. Tylko wymagając od siebie, człowiek może wzrastać duchowo, moralnie i intelektualnie. Jan Paweł II wierzył w potencjał młodzieży i chciał, by nie marnowali go przez bierność. Jego słowa pozostają aktualne i inspirujące, szczególnie w czasach, gdy łatwiej iść z prądem niż być wiernym własnym wartościom.

 

Wydawca: Powiat Przysuski. 2013
By: Fresh Joomla templates